Украинская посткоммунистическая трансформация: между дисфункциональной демократией и неконсолидированным авторитаризмом

Кроме того, ясновидящая смогла предвидеть условия окончания военной спецоперации. Мужчина отметил, что ясновидящая предвидела боевые действия после смены власти. Але вони є елементом недолугого плюралізму у тому сенсі, що не змонополізовані авторитарною владою до такої міри, аби опозиція не могла собі перекупити в них за певних обставин потрібного рішення - хоч би й супроти влади. Конкурентні авторитарні режими приречені бути нестабільними вже в силу того, що вони допускають реальну політичну конкуренцію, вони імітують демократію достатньо всерйоз, аби опозиція мала реальний, хоча й невеликий шанс за певних обставин - за надзвичайних зусиль, рідкісної згуртованості і долі везіння - виграти демократичні вибори за наявними правилами. Це мистецтво приходить не відразу, постсовєтські режими мусили трохи повчитися. Бо такі режими, як правило, якщо вони не мають запасів нафти, чи газу, чи ще чогось, не впускають до європейських салонів, такі режими не мають належної міжнародної легітимності, і тому вони мімікрують - опановують мистецтво імітації. Україна не може інтегруватися до Європи, afrihandmade.net бо ж європейці чудово бачать, що ця країна, як і Туреччина, ще не вирішила проблеми своєї європейської (чи, навпаки, антиєвропейської) ідентичності, вона й далі перебуває в ситуації своєрідної холодної громадянської війни. По-друге, в Україні таки є громадянське суспільство - можливо, ще надто слабке і незріле, а все ж воно має певний досвід, ресурси і вплив, у чому ми, зрештою, мали нагоду пересвідчитися під час Помаранчевої революції.

Дався взнаки багатший досвід, краща організованість, а головне - швидко і вправно акумульовані різноманітні ресурси. По-перше, Росія за своєю суттю більш потужна держава, ніж Північна Корея. А все ж є принаймні чотири арени, на яких шантажистська держава, тобто конкурентний авторитарний режим, що маскується під демократію, може бути атакований і якщо й не подоланий, то все ж підданий серйозному випробуванню саме внаслідок певної змагальності, конкуренційності, збереженій певною мірою на цих аренах. Краще подбати про її функціональність, тобто належно інституціалізувати - чого ніколи не було зроблено ні в Росії, ні в Україні. По-друге - це електоральна система, у якій вибори хоч і фальшуються та маніпулюються, проте голоси все ж реально підраховуються (чого явно нема, наприклад, у Білорусі), а отже й можливості для маніпулювань обмежені: https://www.afrihandmade.net/%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%b8%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%8f-%d0%bf%d0%be%d1%81%d1%82%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%bc%d1%83%d0%bd%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b8%d1%87%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%8f-%d1%82%d1%80%d0%b0/ якщо опозиція набере, скажімо, не 55, а 75 відсотків голосів, то ніякі фальшування тут режимові вже не допоможуть. Інституційних хаос треба було якось долати - або відновленням авторитарного врядування, що кажуть екстрасенси про війну 2023 року до чого прагли посткомуністи, або ж кардинальною зміною інституцій і процедур, до чого менш чітко і наполегливо прагли їхні демократичні опоненти. Вони заповнили інституційний хаос, що виник унаслідок зникнення компартії як воістину «керівної і спрямовуючої» сили, винайденням більш або й менш ефективних замінників - чи то у вигляді неформальної «партії влади», ієрархічно замкнутої на президента й підконтрольні йому «державні адміністрації», чи то у вигляді формалізованих партій з націоналістичними чи просто «державницькими» (етатистськими) ідеологіями замість комуністичної.

Радше - реалізується прибалтійський сценарій, тільки більш інклюзивний хоча б тому, що практично всі росіяни в Україні знають українську (і навпаки, українці знають російську), ну, а свіжі екстрасенси про Україну 2023блема громадянства в Україні давно вже вирішена щонайліберальнішим чином. Він пояснює, що північна Італія є успішнішою, тому що мала традиції республіканізму, самоврядування, вона мала кращі умови для формування позитивного соціального капіталу - взаємодовіри, солідарності, співробітництва, ніж Італія південна, котра історично перебувала під владою різних авторитарних режимів, більш сприятливих прогнози екстрасенсів для України на 2023 рік формування мафійного фамілізму та клієнталізму. Тіньова економіка не залежить від диктатури пролетаріату, вона виникає в дуже різних контекстах у різних ситуаціях, і я навіть скажу таку крамольну річ, що вона не завжди є аж такою шкідливою для економічного розвитку. Я сумніваюся, що ці суспільства є демократичнішими чи ліберальнішими від нашого, але оскільки вони роблять європейський вибір, то хочеш-не-хочеш приймають і тамтешні правила гри, рухаються у тамтой бік. Я розумію, що ця розщепленість, ця шизофренія не може тривати вічно, ця проблема мусить розв’язатися якимсь чином - в один бік чи другий, але, боюсь, це забере надто багато часу. І все ж я вважаю, що дуже багато залежить від політичної волі, від політичних лідерів, від так званих еліт. Та й від волі, від мобілізованості самих суспільств теж.

Реґіональні, мовно-культурні, етнічні та релігійні поділи теж вносять свою лепту в цю фрагментарність, https://c-online.systems/community/profile/bookermondalmi/ а отже й у вимушений плюралізм. І все ж рано чи пізно, гадаю, Україна знову зіткнеться зі своєю головною проблемою, якої не змогла вирішити ні за Кравчука, ні за Ющенка: як трансформувати недолугий плюралізм у консолідовану демократію. Якийсь час українські політики через власну слабкість, через брак ресурсів та специфічних умінь, мусили толерувати хаотичну демократію та недолугий плюралізм. Вони мусили навчитися збирати податки, купувати прихильників, вибудовувати клієнталістські структури, маніпулювати медіями. Вони екстрасенси про Україну 2023сто не здатні функціонувати без керівної ролі комуністичної партії. Тобто, зауважте, він не казав, що «неодмінно» буде Палермо, він лише казав «вірогідно». Хоча, звісно, не варто очікувати, що в якійсь частині тіла, враженого гангреною, кров буде істотно чистішою. І чи не варто нам, супротивникам авторитарної держави, можливо, навіть штучно підтримувати згаданий поділ країни? За час бойових дій українські війська вже ліквідували 43 тисячі окупантів, на півдні і сході країни йдуть активні бої, Україна вже звільнила більше тисячі населених пунктів, захоплених російськими військами.